Sapiyon iş Akışı

Sapiyon’u temel fonksiyonları ile etkin bir şekilde kullanabilmeniz için bu 4 adımı takip edebilirsiniz. 

  1. Çalışanları eklemek
  2. Müşterileri eklemek
  3. Çalışanların Sapiyon mobil uygulamasını cep telefonuna indirmesi
  4. Ayarlar sayfasındaki Temel Ayarları yapmak

1. Çalışanları eklemek

Sapiyon’a kayıt olduktan sonra, iş emri oluşturup çalışanlarınıza atama yapabilmeniz için ilk yapmanız gereken adım çalışanlarınızı sisteme kaydetmek. Bu işlemi çalışanlar sayfasından yapabilirsiniz ya da Çalışan Nasıl Eklenir yardım sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

2. Müşterileri eklemek

Sapiyon’da müşteriler iş emri oluşturmanın bir parçasıdır, müşteri ekleme işlemini iş emri oluşturma esnasında Yeni Müşteri Ekle butonuna tıklayarak ya da Müşteriler sayfasından Müşterilerinizi toplu olarak Excel / CSV formatına içe aktarabilirsiniz.

3. Sapiyon mobil uygulamasını indirmek

Sapiyon, iş emri oluşturup sahada bulunan çalışanlarınıza atama yapmanızı sağlayan bir uygulamadır. Dolaysıyla iş ataması yapıldığında anlık olarak bildirimlerin düşmesi ve iş detaylarındaki diğer tüm işlemlerin gerçekleştirebilmesi için; iş ataması yapılacak olan çalışanlarınızın Playstore veya Appstore’dan Sapiyon mobil uygulamasını cep telefonuna yüklemesi gerekmektedir. 

4. Ayarlar sayfasındaki temel ayarları yapmak

3. Adımı bitirdikten sonra Sapiyonu genel olarak kullanmaya başlayabilirsiniz, ancak bazı temel ayarları yapmanız ve bazı şirket bilgilerini girmenizde fayda var. Temel ayarlara Buradan ulaşabilirsiniz.