Kullanıcı Sözleşmesi

Sapiyon’ı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Buradaki kullanım koşulları, Sapiyon uygulamasını, sitelerini ve servislerini kullanımınız ile alakalıdır. Size sunmuş olduğumuz hizmetlerden faydalanmadan önce lütfen bu koşulları dikkatlice okuyunuz.

Sistemimizi kullanarak buradaki tüm koşulları peşinen kabul etmiş sayılırsınız. Bir kurum adına hizmetlerimizi tercih ediyorsanız, söz konusunu kurumda yetkili olduğunuzu ve bu koşulları kurumunuz adına kabul ettiğinizi onaylamış sayılırsınız. Bir kurum adına hizmetlerimizden faydalanıyorsanız, bu koşullar içerisinde “Siz” ve türevi formda geçen sıfatlar kurumunuzu temsil etmektedir.

Burada geçen her koşul sizin için uygunsa hizmetlerimizden faydalanmaya başlayabilirsiniz. Tüm yasal gereklilik ve haklara sahipseniz, Sapiyon ile kontratınızı tamamlayabilir, servislerimizi kullanabilirsiniz. Sapiyon, servislerinde belirli periyotlarda güncellemeler yapabilir, hizmet kalitesini arttırmak adına sistemdeki yeniliklerini arttırabilir, fonksiyon geliştirmeleri meydana getirebilir. Sapiyon, servislerinde değişiklikler yapabilmenin yanı sıra faaliyetlerini askıya alabilme veya durdurma hakkını saklı tutar. Sapiyon, bu değişiklikleri, kullanıcısına önceden bildirimler yaparak meydana getirebilir. İstisnai durumlarda Sapiyon, herhangi bir mazeret belirtmeksizin ve kullanıcısına bildirim yapmadan servislerinde değişiklik, askıya alma, durdurma veya hizmetlerini erteleme gibi haklara sahiptir. Aynı zamanda Sapiyon, işbu Kullanım Şartlarındaki maddelerde değişiklik, yeni içerik ekleme veya silme gibi faaliyetler yapma hakkına sahiptir. Bu faaliyetlerin öncesinde Sapiyon, kullanıcısına önceden bildirimler geçebileceği gibi bildirim geçmeme hakkına da sahiptir.

Sapiyon, sitesindeki tüm içerikler ve dokümanların telif hakkına sahiptir. Sapiyon’un izin vermiş olduğu istisna durumların dışında site içerikleri ve dokümanlarının başka bir kişi veya kuruluş tarafından kullanılması, herhangi bir parçasının kopyalanması durumunda kurumumuz, söz konusu içerikler üzerindeki hakkını yasal yollardan koruma hakkına sahiptir. Sapiyon’un resmi sitesi haricinde site içeriklerinin kopyalanarak ve değiştirilerek kullanılması, Sapiyon’un hizmet veya servislerini temsil etmeyecektir.

İçerik ve Sorumluluk Reddi

Sapiyon, resmi sitesinin sebep olacağı herhangi bir hata, ihmal gibi durumlarda sorumluluk kabul etmez, herhangi bir bildirim yapmaya ihtiyaç duymadan içerik değişiklikleri gerçekleştirebilir. Sapiyon’un yönetiminde olan iletişim platformlarından Sapiyon dışı ürünler veya hizmetlerden bahsedilmesi, sadece bilgilendirme amaçlı yapılmaktadır ve Sapiyon tarafından herhangi bir onay veya tavsiye niteliği taşımamaktadır. Herhangi bir üçüncü taraf bilgileri ve Sapiyon bilgileri, Sapiyon internet sitesinde olduğu gibi sunulmaktadır.

Sapiyon, İFADE EDİLEN YA DA ZIMNİ, HERHANGİ BİR BİLGİYE İLİŞKİN (YAZILIM, ÜRÜNLER, YA DA SERVİSLER DÂHİL) HERHANGİ BİR Sapiyon SİTESİNDE SUNULAN, ZIMNİ TİCARİ KALİTE GARANTİSİ VE BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK VE İHLAL EDİLEMEZ DURUMLARI DA DÂHİL TÜM GARANTİLERİ REDDEDER.

Bazı yargı alanlarında zımni garantilerin hariç tutulmasına izin verilmemektedir. Dolayısıyla yukarıdaki hariç tutma sizin için geçerli olmayabilir.

HERHANGİ BİR ZAMANDA VEYA HERHANGİ BİR DURUMDA MEYDANA GELEBİLECEK HASARLARDAN VE BENZERİ HERHANGİ BİR OLUMSUZ DURUMDAN Sapiyon SORUMLU TUTULAMAZ. DOĞRUDAN, ÖZEL OLARAK, DOLAYLI OLARAK, BELİRLİ BİR OLAYIN SONUCU OLARAK VEYA TESADÜFÎ HASARLAR VEYA ZARARLARDAN, KAR KAYBI MADDİ ZARARLARDAN VEYA KAR ETMEYİ ENGELLEYİCİ DURUMLARDAN, GELİR VEYA KULLANIM KAYIPLARINDAN, ÜRÜN DEĞİŞİKLİK MALİYETLERİNDEN, Sapiyon SİTESİNİN VEYA HERHANGİ BİR Sapiyon ÜRÜN VEYA SERVİSİNİN KULLANIMINDAN KAYNAKLANAN HERHANGİ BİR ZARAR, KAYIP, HASAR VEYA BİLGİ İHLALİNDEN Sapiyon KESİNLİKLE SORUMLU TUTULAMAZ.

Yasal Sebepler İçin Bilgi Yayınlama

İnternet sitemizi veya sistemimizi kullanımınız ile ilgili verileri yasaların gerekliliğine uygun şekilde yayımlayabiliriz. Haklarımızı korumak ve yargılama, mahkeme kararı gibi muhtemel hukuki süreçlerde söz konusu aktivitenin uygunluğundan emin olmamız durumunda bu bilgileri ilgili merciler ile paylaşabiliriz.

Geri Bildirim Hakkında

Herhangi bir Sapiyon internet sitesiyle bağlantılı olarak Sapiyon’ye şahıs veya kurumlar tarafından sağlanan bilgiler, Sapiyon tarafından mahremiyeti olmayacak bir şekilde alınacaktır. Bu tür bilgiler, gizli sayılmayacak ve Sapiyon’un mülkü olarak değerlendirilecektir. Böyle bir bilgiyi Sapiyon’ye gönderdiğinizde, Sapiyon’ye telif hakları ve diğer fikri mülkiyet haklarıyla ilgili tüm dünyadaki hakların, unvanların ve diğer fikri mülkiyet haklarının ücretsiz olarak tahsis edilmesini kabul etmiş olursunuz. Sapiyon bu bilgileri sınırsız olarak özgürce kullanma hakkına sahiptir.

Hizmetlerimizi Kullanma Lisansı

Bu şartlara tabi olarak hizmetlerimizi dâhili tüketim için kullanabilmeniz adına sınırlı, münhasır olmayan, devredilemez bir lisans olarak vermekteyiz. Yeniden satış, kopyalama veya dağıtım için uygun değildir. Hizmetlerimizi kullanma hakkınız, bu şartlarda belirtilen tüm şart ve koşullar ile sınırlıdır. Önceden var olan haklar ve size verilen bu lisans dışında, Sapiyon ve lisans sahipleri, hizmetleri ile ilgili tüm fikri mülkiyet hakları da dâhil olmak üzere hizmetlerine ilişkin tüm hakları, unvanları ve ilgiyi elinde tutmaktadır. Hizmetlerimiz, Türkiye Cumhuriyeti telif hakkı yasası ve uluslararası antlaşmalar da dâhil olmak üzere tüm küresel geçerli fikri mülkiyet kanunları tarafından korunmaktadır.

İşbu hükümlerde aksi açıkça belirtilmediği veya yürürlükte olan yasalar tarafından açıkça izin verilebilecek durumlar olmadığı halde hiçbir üçüncü şahsa bu maddelerdeki izinler verilmeyecektir:

 1. Çoğaltmak, yeniden üretmek, değiştirmek, çevirisini yapmak, eklemeler yapmak, ayrıştırmak, parçalamak, ters mühendislik veya hizmetlerimizden herhangi birinin türetilmiş versiyonunu yaratmak
 2. Hizmetlerimizden herhangi birini kiraya vermek ya da alt lisans yoluyla erişime açmak
 3. Hizmetlerimizde bulunan herhangi bir güvenlik ya da teknolojik özellikleri devre dışı bırakmak ya da önlemlerini atlamak

Hizmetlerimizin bazıları ücretsiz olarak sunulabilmektedir ve belirli hizmetler, çeşitli ücretlere tabi tutulabilmektedir. Hizmetler için fiyatlandırma Sapiyon.com/pricing adresinde bulunabilir; kullanıma göre sunulmaktadır ve bu ürünlerin iadeleri yapılmaz.

Ücretlendirme katmanlarının ücretleri ve ayrıca gerçekleşen telefon masrafları, kredi kartınıza fatura edilecektir. Kart yayıncınıza burada belirtilen miktarı ödemesine izin veriyor sayılırsınız. Sapiyon’ı (veya faturalandırma acentemizi) fiyatlandırmanın sona ermesine kadar kredi kartı hesabınızı borçlandırmaya yetkilendirme hakkını veriyorsunuz; kredi kartı düzenleyicinizden ödeme alınmazsa, talep üzerine ödenmesi gereken tüm tutarı ödemeyi kabul etmiş sayılırsınız. Geçerli, eksiksiz ve doğru fatura ve kredi kartı bilgilerini sağlamanız gerekmektedir. Avukat ücretleri ve diğer hukuki masraflar da dâhil olmak üzere tahsilâtın masraflarını, ödenmemiş bakiyeniz ile birlikte ödemeyi kabul ediyorsunuz. Bazı durumlarda, kredi kartı sağlayıcınız, ödemekle yükümlü olduğunuz tutar üzerinden yabancı bir işlem ücreti veya benzeri bir ekstra bedel talep edebilir. Bunu ödemek sizin sorumluluğunuzdadır.

İlgili ödemelerden, kullanım ve diğer vergiler ile uygulanabilecek tüm ihracat ve ithalat ücretlerinden, gümrük vergileri ve benzeri masraflardan (Sapiyon’un gelirine dayanan vergiler hariç), ilgili hizmetlerin sunumlarından ve burada verilen erişim haklarına ilişkin herhangi bir ceza veya faizden siz sorumlu olacaksınız. Tüm gerekli ödemeleri Sapiyon’ye stopaj vergilerinin kesintisi olmadan yapacaksınız. Sapiyon’ye yapılan ödemelere uygulanan bu tür vergiler, tamamen sizin sorumluluğunuzdadır. Ayrıca Sapiyon’un talebi üzerine uygun vergi otoriteleri tarafından verilen resmi makbuzları Sapiyon’ye sunmakla yükümlüsünüz. Bunun yerine Sapiyon’un bu gibi vergilerin ödenmiş olduğunu tespit edebilmesi adına makul olarak uygun görülebilecek diğer kanıtlar da yeterli olabilir.

Hizmetlerimize Erişim

Size hizmetlerimize erişmek için gerekli ekipmanı sağlamıyoruz. Hizmetlerimize erişiminiz ve hizmetlerimizle ilgili olarak üçüncü şahıslar tarafından tahsil edilen tüm ürünlerin ücretlerinden siz sorumlusunuz (Örneğin; İnternet servis sağlayıcıları ya da elektronik cihazlar).

Hizmetlerimizin tamamını veya bir bölümünü önceden haber vermeksizin geçici veya kalıcı olarak değiştirme veya durdurma hakkımızı saklı tutarız. Hizmetlerimizin tamamı veya herhangi bir bölümünde yapılacak herhangi bir değişiklik, askıya alma veya devam ettirmeme konusunda size veya üçüncü şahıslara karşı yükümlü olmayacağız.

Aynı zamanda tamamen kendi takdirimize bağlı olarak, gönderdiğiniz veya yayınladığınız herhangi bir materyali reddetmek, geri çevirmek, göndermek, kaldırmak, herhangi bir sebeple veya herhangi bir nedenle, önceden haber vermeksizin sorumluluk almadan hizmetlerimize erişiminizi kısıtlamak, askıya almak ya da sonlandırmak haklarını saklı tutarız.

Kısıtlamalar

Hizmetlerimizi kullanırken geçerli tüm yasalara uymanız gerekmektedir. Yürürlükteki yasalar tarafından açıkça izin verilmedikçe ya da Sapiyon’un aleni bir şekilde yazılı olarak izin vermesi dışında, başkalarına bu maddeleri yapmanız için Sapiyon size izin vermemektedir:

 1. Herhangi bir bilgiyi saklamak, kopyalamak, değiştirmek, dağıtmak veya yeniden satmak; işitsel, görsel veya her iki özelliği de bünyesinde bulunduran işitsel-görsel materyaller ya da hizmetimizden elde edilebilecek herhangi bir içerik için geçerlidir (toplu olarak “Hizmet İçeriği”). Herhangi bir hizmet içeriğini bir veritabanının ya da başka bir çalışmanın parçası olarak derlemeyin veya toplamayın.
 2. Hizmetlerimize erişmek ya da bunlardan faydalanmak, herhangi bir hizmet içeriğini depolamak, kopyalamak, değiştirmek, dağıtmak veya yeniden satmak için herhangi bir otomatikleştirilmiş araç (örneğin robotlar, örümcek kitleri) kullanmayın.
 3. Hizmetlerimize erişiminizi başka bir şahsa kiralayamaz, hak devredemez ya da alt lisans veremezsiniz.
 4. Sapiyon’ye ait hizmetler veya hizmet içeriğini kendi iç kullanımınız haricinde herhangi bir amaçla kullanamazsınız.
 5. Hizmetlerimizin herhangi bir sayısal hak yönetimini yapamaz, kullanım kuralları veya diğer güvenlik özelliklerini geçersiz kılamaz ya da devre dışı bırakmazsınız.
 6. Hizmetlerimize, sunulandan daha fazla fayda alabilmek adına fazladan yüklemeler yapamaz ve hizmetlerimizin bütünlüğünü, performansını ya da kullanılabilirliğini tehdit eden herhangi bir eklentiyi kullanamazsınız.
 7. Hizmetlerin herhangi bir bölümünü ya da hizmet içeriğindeki herhangi bir mülkiyet bildirimini (telif hakkı ve ticari marka uyarıları da dâhil olmak üzere) kaldırmak, değiştirmek ya da bunları gizlemek gibi haklarınız bulunmamaktadır.
Gizlilik

Hizmetlerimiz, saha çalışanlarına görevler atamanıza, saha çalışanlarınız ve müşterileriniz ile iletişim kurmanıza izin verecek şekilde tasarlanmıştır (“Kullanıcılar”). Sapiyon ile saha çalışanları etkinliğiniz ile ilgili bilgileri de görüntüleyebilmektesiniz. Sapiyon, kısmen de olsa Sapiyon uygulamalarını çalıştıran aygıtlarda GPS ve diğer sensörleri kullanarak bunu yapmaktadır. Hizmetlerimizi kullandığınızda bazı bilgiler otomatik olarak kullanıcılarınız ve saha çalışanlarınızdan toplanır. Bu bilgilere coğrafi koordinatlar, telefon numaraları, isimler ve adresler de dâhildir.

Sistemimizi kullanarak geçerli tüm gizlilik ve veri koruma düzenlemelerine uymayı kabul ediyorsunuz. Buna ek olarak, yetkisiz açıklanmaların Sapiyon’a, herhangi bir veri konusunda ya da güvenen taraflarda maddi, ciddi veya felaketen zarar verebileceği veya etkileyebileceği hassas bilgileri bize göndermek için hizmetimizi kullanmamayı kabul etmektesiniz.

Hassas bilgiler şunları içerir:

 • Parolalar ve kimlik doğrulama / yetkilendirme için kimlik bilgileri

Aşağıdaki bilgileri içeren sıkı düzenleyici veya sözleşmeye dayalı işlem gereksinimleri (Örneğin: PCI, HIPAA ve eyalet ve federal veri güvenliği kanunları) altında olan bilgiler:

 • Kredi kartı numaraları
 • CIV numaraları (Visa ve MasterCard için üç basamaklı kod, American Express için dört haneli kod)
 • Manyetik şerit bilgileri içeren kredi kartı bilgileri
 • Sosyal güvenlik numaraları
 • Sürücü lisans numaraları
 • Pasaport numaraları
 • Devlet tarafından verilen kimlik numaraları
 • Mali hesap bilgisi
 • Sağlık verileri
 • Biyometrik veriler

Kişisel olarak tanımlanabilir bilgiler ve bir kişiyi tanımlayabilen gerçek zamanlı coğrafi konum verileri, kasten 13 yaşın altındaki çocuklardan veya çocuklara yönelik çevrimiçi servislerden toplanır.

Ticari sırlar çok gizli olarak tanımlanmaktadır (Örneğin: Çok gizli iş stratejileri ve iletişim, hassas avukat-müvekkil arası ayrıcalıklı ve gizli iletişim).

Hizmetlerinizi daha iyi koruma ve geliştirme olanağı sağlamak için kullanıcı verilerimizi sunucularımızda toplar, depolar ve kullanırız. Ayrıca, verilerimizi kendi amaçlarımız için toplu halde kullanabiliriz. Hizmet verilerini Türkiye’de ve Türkiye dışındaki kullanıcı verilerinde saklanan sunuculara aktarırız.

Kullanıcı bilgilerini yalnızca aşağıdaki özel koşullar altında başkalarıyla paylaşırız:

 • Hizmetlerimizi daha iyi sunabilmek için bizim adımıza çalışan üçüncü şahıslar ile
 • Yasalara uymak veya yasal isteklere ve yasal süreci yanıtlamak (Sapiyon, bilgileriniz için yasal bir talep aldıysa size bununla ilgili bilgilendirme yapmaya çalışacaktır)
 • Sapiyon’un haklarını ve mülkiyetini, anlaşmalarımızı, politikalarımızı ve kullanım şartlarımızı uygulamak için hizmet veren temsilcilerimiz, müşterilerimiz ve diğer kişilerimizi korumak
 • Acil bir durumda herhangi bir kişinin kişisel güvenliğini korumak
 • Ticari anlaşma amaçları veya bir anlaşma müzakeresi için iş veya varlıklarımızın tamamı veya bir bölümünün satış veya devri ile ilgili durumlarda (iş anlaşmalarına örnek olarak herhangi bir birleşme, finansman, edinim, bölünme veya iflas işlemleri gösterilebilir)

Size, kullanıcı verilerinizi veya kullanıcı verilerinizden herhangi birisini silebilmeniz adına erişim sağlarız. Ayrıca, kullanıcı verilerinin korunması için ticari olarak makul adımlar atmaktayız.

Hizmetlerimizi kullanmanız ile izleme kurallarını tanımlamak adına tarayıcı çerezlerinizi değerlendirmekteyiz. Bununla ilgili olarak, bilgi toplama ve kullanma uygulamalarınız hakkında, kullanıcılarınıza uygun bildirimler vermeyi ve yürürlükteki kanunların gerektirmesi durumunda kullanıcılardan uygunluk için izin almayı kabul edersiniz. Uygun bildirimler sitenize, mobil uygulamanıza gönderilen bir gizlilik politikası uyarısı içerebilir ve / veya Sapiyon bildirimlerini hizmetimiz aracılığıyla gönderdiğiniz SMS iletilerinde kullanabilirsiniz.

Sitemiz aracılığıyla müşterilerimizle ilgili kayıt ve diğer bilgileri toplayabiliriz. İnternet sitemizde sizinle ilgili toplanan bilgilerin toplanması ve kullanılması, https://Sapiyon.com/privacy/ adresinde bulunan Gizlilik Politikamıza tabidir. Gizlilik politikamız, sizin adınıza mobil ve çevrimiçi mülkleriniz üzerinden kullanıcılarınız hakkında topladığımız bilgileri kapsamamaktadır. Kendi gizlilik politikanızı oluşturmak veya kullanıcılarınıza bununla ilgili bilgiler vermek sizin yükümlülüğünüzdedir.

Hizmetlerin Sınırlandırılmış Alanları

Hesap yönetimi özellikleri de dâhil olmak üzere hizmetlerimizin belirli bölümleri, kayıtlı kullanıcılar veya diğer yetkili kişiler tarafından parola ile sınırlandırılmış olabilir (“Parola Korumalı Alanlar”). Herhangi bir parola korumalı alana erişme hakkınız varsa, şifrenizin gizliliğini korumaktan tamamen siz sorumlusunuz. Bu sorumluluğu kabul ettiğinizi ve şifrenizin kaybolması, çalınması, yetkisiz bir üçüncü tarafa ifşa edilmesi durumunda bizi haberdar etmeyi peşinen kabul etmiş sayılırsınız. Aksi halde hesabınız tehlikeye atılmış olabilir. Bu tür faaliyetlerde bulunan kişinin hesabınızın altında bulunan tüm etkinliklerden tamamen ve katiyen sizin sorumlu olduğunuzu kabul edersiniz. Hesabınızın yetkisiz kullanımı veya şifrenizle veya sizin bildiğiniz hizmetlerimizle ilişkili diğer güvenlik ihlallerini derhal tarafımıza haberdar etmeyi kabul edersiniz.

Ürünler

Bu sitede yer alan bilgiler, Sapiyon ürünlerine veya tüm ülkelerde yayınlanmayan veya yayınlanamayan programlara referans içerebilir. Bu referanslar, Sapiyon’un belirli bir ülkedeki bu türdeki ürünleri, programları veya hizmetleri açıklama niyetinde olduğu anlamına gelmez. Kullanabileceğiniz ürünler ve hizmetler hakkında bilgi almak için yerel Sapiyon temsilcinize danışın veya [email protected] adresinden Sapiyon’a e-posta ile gönderin. Sapiyon’un ürünlerine ve hizmetlerine ilişkin yükümlülükler, yalnızca sağlanan lisans ve / veya hizmet anlaşmalarına tabidir. Bu internet sitesinden Sapiyon ile bir sözleşme yapılmadan sağlanan bir ürün veya hizmet edinirseniz, bu ürün veya hizmet herhangi bir şekilde “OLDUĞU GİBİ” kabul edilerek size açık veya zımni hiçbir şekilde garanti edilmemekle birlikte sunulur ve söz konusu ürünün veya hizmetin kullanımınızın riski tamamen sizin tarafınıza aittir.

Üçüncü Taraf Sitelerine Bağlantılar

Sapiyon internet siteleri, üçüncü taraf sitelerine bağlantılar içerebilir. Herhangi bir Sapiyon internet sitesine bağlı herhangi bir internet sitesine erişim, Sapiyon’un sorumluluğunu taşımaz ve Sapiyon bu internet sitelerindeki herhangi bir içeriğin doğruluğundan veya güvenilirliğinden sorumlu tutulamaz. Ayrıca, üçüncü şahıs sitesi ile bir bağın bulunması, Sapiyon’un söz konusu siteyi, ürünlerini veya burada ifade ettiği görüşlerini onayladığı anlamına gelmez. Sapiyon, bu bağlantıları yalnızca kolaylık sağlamak için sunar ve bu tür üçüncü taraf bağlantılarının varlığı, Sapiyon tarafından bir onay veya öneri niteliğinde değildir.

Sorumluluğun Sınırlandırılması

HİÇBİR ZAMAN Sapiyon, HERHANGİ BİR SINIRLAMA OLMAKSIZIN KAR KAYBINDA, İŞ KESİLMESİNDE, KAPSAM DIŞI KALINMASINDA VE BU SİTENİN KULLANIMINDAN KAYNAKLI HERHANGİ BİR DOĞRUDAN, DOLAYLI, ARIZİ, ÖRNEKLİ, ÖZEL VEYA DİĞER ZARARLARDAN VEYA HERHANGİ BİR SINIRLAMA DIŞINDAKİ HİPERLİNK OLAN İNTERNET SİTESİNE YAPILAN YÖNLENDİRMELERDEN KAYNAKLI HİÇBİR ZARARDAN SORUMLU DEĞİLDİR. CİHAZINIZDA MEYDANA GELEBİLECEK PROGRAM KAYIPLARI VEYA DİĞER VERİLERİN BİLGİ İŞLEM SİSTEMİNE AKTARIMINA YÖNELİK BİLGİ AKIŞI KONUSUNDAKİ PROBLEM YA DA ZARARLARIN BİLDİRİMİNİ Sapiyon YAPMAKTADIR; ANCAK SORUMLULUĞUNU ÜSTLENMEMEKTEDİR.

Hizmet Kullanım ve İade

İşbu Hizmet Kullanım ve İade Sözleşmesi, İnverizo Yazılım Danışmanlık A.Ş. (“Şirket”) ile www.Sapiyon.com adresinde yer alan bulut teknolojisi tabanlı siteye kullanıcı ya da kullanıcılar olarak kaydolan kişi arasında akdedilmektedir. Sözleşme, Kullanıcı tarafından elektronik ortamda kabulü ile birlikte yürürlüğe girecek olup; taraflarca ana sözleşmede (Kullanıcı Sözleşmesi) belirtilen usuller doğrultusunda sona erdirilmediği sürece yürürlükte kalmaya devam edecektir.

Genel Sözleşme Şartları

1- Kullanıcı uygulamadan yararlanabilmesi için, site’de beyan edilen ücretleri yine sitede beyan edilen ödeme koşulları altında ve belirtilen araçlar vasıtası ile tam ve eksiksiz olarak ödemesi gerekir.

2- Kullanıcı, uygulamayı site’de belirtilecek süre boyunca ücretsiz deneme (kullanım) hakkına sahiptir. Söz konusu deneme periyodunun bitimiyle kullanıcının üyeliği, türü hizmet seviyesi, işlevsellik, kampanyalar ya da sözleşme süresine göre belirlenecek ücretli üyelik haline gelecektir. Uygulamaya ilişkin ücretler, ödeme koşulları, ücretlerin yürürlük tarihleri sitenin ilgili bölümlerinde ilan edilecektir. Kullanıcı, kendi isteğine bağlı olarak üyelik paketini yükseltebilecek veya düşürebilecektir. Buna ilişkin talepler, şirket tarafından aksi öngörülmedikçe ilgili üyelik döneminin sonunda gerçekleştirilecektir. Kullanıcının üyelik süresi boyunca üyelik paketine ilişkin ücret ve ödeme koşullarında yapılacak değişiklikler, kullanıcının üyelik döneminin sona ermesine dek uygulanmayacak, yeni ücretler ve ödeme koşulları yeni üyelik döneminin başlamasıyla geçerli olacaktır.

3- Üyelik dönemi boyunca sözleşmenin feshi de dâhil olmak üzere üyeliğin herhangi bir nedenle sona ermesi halinde geri ödeme yapılmayacaktır.

4- Kullanıcı tarafından dönem bitiminden 7 ( yedi) gün öncesine kadar aksi talep edilmediği sürece her periyodun bitiminde kullanıcının üyeliği otomatik olarak yenilenecektir.

5- Şirket, Kullanıcı tarafından iletilen iletişim adresine üyelik döneminin başlangıcında kullanım ücretlerine ilişkin faturayı iletecektir. Tüm faturalar, sonradan ödemeli üyelik halinde bir önceki üyelik dönemine ilişkin ücretleri, ön ödemeli üyeliklerde ise bir sonraki üyelik dönemine ilişkin ücretleri içerecektir. Kullanıcı, faturadaki ilgili tutarı fatura tarihini takip eden 10 (on)iş günü içinde ödeyecektir. İlgili ücretlere ilişkin vergi ve harçların ödenmesinden kullanıcı sorumludur.

6- İşbu sözleşme Kullanıcı Sözleşmesinin kapsamı altındadır. Kullanıcı sözleşmesinin fesih olması durumunda bu sözleşmede otomatik olarak fesih olmuş sayılır. Kullanıcı sözleşmesi ayrıca bu sözleşme için bağlayıcı hükümler içerir.

Geçerli Hukuk ve Yargı Yetkisi

Bu şartlar ile ilgili herhangi bir ihtilafın uygulanması, çatışması Türkiye Cumhuriyeti yasaları, İstanbul mahkemeleri tarafından yönetilecektir. Türkiye’de ikamet eden taraflar için, bu haklardan doğan ya da bu haklardan veya hizmetler veya hizmet içeriği kullanımından kaynaklanan herhangi bir hak talebinin münhasır yargı yetkisi ve yeri Türkiye Cumhuriyeti’nde ve İstanbul mahkemelerindedir. Geri çevrilemez şekilde yargı yetkisi bu mahkemelerdedir.

Bu koşullarda herhangi bir hak veya hükmü yerine getirmediğimiz takdirde, tarafımızdan yazılı olarak kabul edilmedikçe, bu hak veya hükmün feragatini teşkil etmeyiz. Yetkili bir mahkemenin, bu şartlardaki herhangi bir hükmün yasa dışı olduğu, geçersiz olduğu veya uygulanamaz olduğunu tespit etmesi halinde kalan hükümler tamamen yürürlükte kalacak ve etkisini sürdürecektir.

Kısıtlamalar, garantilerin reddi, geri bildirim, tazminat ve sorumlulukların sınırı da dâhil olmak üzere doğaları gereği bu şartların sona erdirilmesinden sonra da geçerli olmak üzere şartlar ve koşullar geçerli olacaktır.

Ticari Markalar

Sapiyon internet sitesinde görünen ticari markalar, logolar ve hizmet markaları (topluca “Ticari Markalar”), Sapiyon Şirketi’nin malıdır. Sapiyon internet sitesinde yer alan hiçbir şey, herhangi bir ticari markayı önceden yazılı olmadan herhangi bir lisans veya hak kullanma hakkı olarak yorumlanmamalıdır. Sapiyon ™ logosu Türkiye Cumhuriyeti’ndeki Sapiyon Şirketi’nin ticari markasıdır.

Bizimle İletişime Geçebilirsiniz

Hizmetlerimiz veya bu şartlar hakkında sorularınız veya endişeleriniz varsa, bizimle buradaki bilgiler üzerinden iletişime geçebilirsiniz: