İş yönetim ve Görev takibi faydaları

Teknoloji, günümüzde her bir bireyin ihtiyacı haline gelmiş, adeta günlük yaşamın vazgeçilmez bir parçası olmuştur. Teknolojinin günlük hayata faydaları sayesinde gündelik alışkanlıklardan eğitime, alışveriş kültüründen sosyal alışkanlıklara, kitap okuma kültüründen çeşitli hobi aktivitelerine değin büyük değişim ve dönüşümler yaşanmıştır ve yaşanmaya devam etmektedir.

İçindekiler Tablosu

İş Süreçleri Yönetim Sistemi, iş süreçlerini yöneterek kurumsal performans artışını sağlamaya odaklı olan yazılımdır. İş süreçleri yönetimi, “dönemi iyileştirme dönemi” olarak tanımlanır. Bu süreçte öğrenilenler, yazılıma dönüştürülürken, her bir sürüm geliştirme adımında dönemi bir adım ileri taşıyacaktır. İşleri hızlandırarak maliyetleri düşürecek veya kapasiteyi artıracak halde planlanır. Süreç idare sistemleri bilgisayarın üretime dahil olduğu son 40 yılda en küçük işletmelere kadar yayılmıştır.

İş Süreçlerinize Dijitalleşme

Süreç yönetimi deyince ERP sistemlerindeki İK, üretim, stok, doküman, satış aklınıza gelmesin. Bunları da aşan daha spesifik irili ufaklı iş akışlarını içeren bütün süreçler düşünülmelidir.

Bir göç STK’sı için muhacir başvurularının yönetildiği süreçler de olabilir (bakınız: Wald Göçmen Başvuru Takip Sistemi). Bir editörden, yayımlama ekibine, hukukçudan yöneticisine onay mekanizmalarını içeren yayına alma periyodu da olabilir.


Binlerce değişik desene haiz bir duvar kağıdı firmasının desen üretimi ve duvar kağıdı üretim sürecinin otomasyonu da olabilir. (bakınız: BASE Design – Desen Veri Tabanı ve Süreç Yönetim Sistemi)

Bir kadın STK’sının kadın başvurularının takip edilmiş olduğu psikolojik, hukuki, barınma, tahsil vs süreçleri de olabilir. (Bakınız: Mor Çatı – Başvuru Takip ve Yönetim Sistemi)


Bu yazılımlar yardımıyla günlük, saatlik ve dakikalık kayıtlarla hatalardan öğrenmenin de önü açılmış olur. Böylelikle eski tip statik, birbirini yine eden çalışma yöntemi terk edilerek dinamik ve devamlı geliştirilebilen bir çalışma yöntemine geçilir. İnsanların yapabileceği hata oranlarını min.a indirdiğimizde, insan da sürece dahil olacaktır. Kişinin nitelikleri körelir kendini demoralize olmuş hissederse kendini tekrar edecektir. Üretimi test ederek kendisini yenileyerek, daha da iyileştirebildiği yeni bir sürecin içinde olması an meselesidir artık.

Görev ve İş Takip Programı Neden Önemlidir?

Ofisteki insan kaynağını doğru ve faal bir halde kullanabilmek firma stratejisi için son aşama önemlidir. Doğru kararlar ile adım attığınız vakit şirketinizin ilerlemesi ve büyümesi de bu istikamette gelişecektir. Hangi iş kolunda olursanız olun şirketteki pazarlama, satış ve muhasebe departmanları şeklinde vazife ve iş takip edeni kısmında personellerinizin takibini verimli bir halde yaparak iş süreçlerinizdeki planlamayı da buna bakılırsa yönetebilir; firmanızın bir sonraki gelişme noktasına görev ve iş takip yazılımları ile daha basit ulaşmasını sağlamanız mümkündür.

Görev ve İş Takibi Programlarının Avantajları Nelerdir?

Görev ve iş yönetimi yazılımlarının avantajlarını sıralamak gerekirse;

  • Ekip içerisindeki vazife dağılımının eşit ve doğru yapılması çalışanların doğru alanlarda üretmesine katkıda bulunur.
  • Çalışanların vazife süresince harcadıkları vakit zarfında performansı daha basit ölçülebilir; ondan sonra performansı hakkındaki raporlar alınabilir.
  • Sistemli bir halde kullanıldığı vakit iş ve görevleri kaçırmaz; bu halde süreçlerde yaşanabilecek olan aksaklıkların yaşanması önlenebilir.
  • Tek bir yerden test edilen vazife ve iş süreçleri zamandan kazandırırken hem de çalışanlara maximum verim sağlar.
  • Online vazife ve iş takip edeni programı yardımıyla bütün çalışanlar diledikleri yerden diledikleri cihazdan görevlerine erişebilir ve takipte kalabilirler.
  • Tüm iş süreçlerini dijitale taşıyan büro ortamlarında kâğıt tüketimi azalır ve tabiat dostu bir yaklaşım sağlanır.
  • Sistematik yürüyen iş akışları yardımıyla firmalar hem kendi içlerinde bununla beraber müşterileriyle olan ilişkilerinde süreçleri daha başarı göstermiş yürütür.

İş Süreçleri Yönetim

Sapiyon olarak azca zamanda ve daha ucuza üretimi getiren, insan yönetimini kolaylaştıran, iş akışlarını otomatizme eden bu sistemlerin uygulanmasında açık kaynak kodlu, modüler ve güvenilir teknolojiler kullanıyoruz. Çok değişik alanlarda başarı göstermiş çözümler sunuyoruz. Bu doğrultudaki dijital ihtiyaçlarınız için ücretsiz ön danışmanlık hizmetimizden faydalanabilir, kaliteli ve sürdürülebilir bir süreç idare sistemine sahip olmak için uzman ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Unutmayın! Kurumunuzun büyümesi için dijital dönüşüm şarttır.

Montaj, tamir ve düzenli bakım işlemlerinizi daha iyi planlayın

Hemen kayıt olun, işinizi bir üst seviyeye çıkartın