İş Takip Programı ile verimliliği arttırmak

Her güne belirli miktarda bir iş yapmayı planlayarak başlıyor ancak kaşla göz arasında kendinizi öncelik sırasının oldukça gerisinde yer bulmuş görevleri halletmekle vakit kaybederken, iş yapmayı ertelemeye çalışırken ya da dikkatiniz son derece dağılmış bir haldeyken mi buluyorsunuz?

İçindekiler Tablosu

Tüm bu sorulara cevabınız evet mi? Bir de bu korkutucu durumun bir şirket içerisinde hemen herkeste olduğunu düşünürsek ne yapmamız gerekir?

İş Dünyasında Verimlilik

Verimlilik sadece yaşamın kalitesini artırmak ile kalmıyor aynı zamanda işlerin istendiği şekilde sürdürülmesini, saptanmış hedeflere daha kolay ulaşılmasını da sağlıyor.

Tam da bu yüzden işletmeler için hayati bir önem taşıyor. Şirketinizin kurumsal bir yapıya dönmesini istemek, daha hızlı ve aynı zamanda başarılı ve talep edilen bir iş ortaya çıkarmasını arzulamanız son derece olağan bir durum. Bu yazımızda Sapiyon olarak bunları size nasıl sunduğumuzu anlatacağız.

Verimlilik Ne Demektir?

Verimlilik en temel anlamıyla üretken olmaktır. İşletmenizin devamlılık arz eden başarısı, belli bir çalışma temposuyla oluşur ve üretkenliğinizin seviyesini de bu tempo belirler. Üretim sürecine dâhil olmuş farklı girdiler ile bu sürecin sonunda elde edilen çıktılar (ürünler) arasında bir ilişki söz konusudur. Bu ilişki de verimliliği belirler.

Her bir firmanın temel hareket noktası olan verimlilik konusunda başarılı çalışmalar yapılması, söz konusu şirket için daha uzun bir sektör ömrü ve daha iyi bir itibar sunacaktır. Bu sayede de ürün ve hizmetlerin pazarlanması, sunulması ve satışı da yüksek oranlarda artış gösterecektir.

Zaman Yönetimi Kavramı

Zaman yönetimi kavramı, geçmişten günümüze kullanılan bir tanım olarak 21. yüzyıl itibariyle yoğun ve tempolu geçen iş yaşamı içerisinde daha da önem kazanmıştır. Üreticiliği ve verimliliği arttırmak için belirli programlar üzerinde zamanı en doğru bir biçimde kontrol etme yöntemi, zaman yönetiminin en genel tanımı olarak kabul edilebilir. Belirli görev, yetki ve projeleri farklı beceri, araç ve teknik yapıyla destekleyerek zaman yönetimi sağlanabilir.

Zaman, biz insanların kontrol altında tutamadığı kavramların başında gelmektedir. Kontrol alanı dışında olan zamanı iyi yönetebilmek ve ona uyum sağlayabilmek ise her insanın zorlandığı, aksattığı bir durum olarak karşımıza çıkar. Yapılan araştırmalara göre, toplum içerisinde yöneticilerin veya çalışan işçilerin örgütsel yapıya bağlı olarak yaşam kaynağının en önemli maddesinin “para” olduğu tespit edilmiştir.

Zamanın doğru kullanılması hem verimlilik hem de para kaynağı açısından mutlu sonlara kavuşmayı sağlamaktadır. Yaşamsal kaynağın temelindeki en önemli maddenin aslında “zaman” olduğu bir gerçektir. Zamanı verimli yönetmenin başarıyı ve aynı zamanda verimli bir hayatı beraberinde getireceğinin bilincinde olan her kişi, etkililik ve verimliliğin de zaman kavramı ile sağlanacağının farkına vardığını göstermiş olur.

Zaman yönetiminin iş hayatındaki yerinin önemini giderek daha da anlamaya ve bu doğrultuda planlar yapmaya çalışıyoruz. Zaman ve paranın giderek önem kazandığı günümüzde Balzac’ın sözünü hatırlamak hepimiz için önemli bir ipucu olabilir: “Zaman öldürmek en pahalı harcamadır.” Bu söz ile tutamadığımız zamanın getirdiklerinin ve götürdüklerinin farkında olmak belki daha mümkün olabilir.

Sapiyon ile nasıl iş takibi yapabilirsiniz?

sapiyon-task-management

Bu noktada sizelere Sapiyon’dan bahis etmek istiyorum. Sapiyon saha iş Takip Programı; şirketlere iş akışlarını oluşturma, yürütme ve denetleme konularında gerekli araçları sağlayan bir yazılımdır. Sapiyon’u 14 gün ücretsiz deneyebilirsiniz

İş Takip Programı desteğiyle planlanan iş akışlarınızı dijital ortama taşıyarak iş gücü ve zaman tasarrufu elde edebilirsiniz. İş Takip Programı; fiyat teklifi verme, iş tamamlama ve faturalandırmaya kadar tüm işlemlerinizi organize ederek söz konusu süreçlerin sağlıklı biçimde yönetilmesinde önemli rol oynar.

Bu şekilde de verimliliğinizi artırarak daha hızlı ve kaliteli bir hizmet sağlamış olursunuz. Programın şirketiniz için sağlayabilecek daha pek çok yararını maddeleştirelim:

 • İş emirleri atayabilir, atadığınız işlerin hangi aşamada olduğunu anlık olarak takip edebilirsiniz.
 • Fiyat teklifleri oluşturabilir ve onaylanan teklifleri de bir tıklamayla işe dönüştürebilirsiniz.
 • Tamamlanan işleri faturaya dönüştürebilir ve kullandığınız ön muhasebe programına otomatik aktarabilirsiniz.
 • Sahada bulunan çalışanlarınızın konumlarını gerçek zamanlı olacak şekilde takip edebilirsiniz.
 • İş bitiminde hizmetiniz hakkında müşterilerinizden çok kolay bir şekilde geri bildirim alarak hizmet kalitenizi daha da artırabilirsiniz.
 • İcmal defteri tutmanıza gerek dahi kalmadan tüm günlük gelir giderlerinizi takip edebilirsiniz.
 • Raporlama özelliği sayesinde hem işinizi kolayca yönetebilir hem de ileriye dönük planlamalarınızı yapabilirsiniz
 • Müşteri portalını kullanarak, müşterileriniz, iş ya da fiyat teklifi talebinde bulunabilir ve tüm randevularını da takip edebilir.

Bu faydalar ile birlikte zamanı daha iyi yöneten, verimli, kurumsallaşmış ve sistematikleşmiş bir yapıya bürünebilirsiniz. Böylece sunduğunuz ürün veya hizmet kalitenizi ve kazancınızı artırmış olacaksınız.

Hangi Şirketler Kullanabilir?

Yöneticiler, saha teknisyenleri ve müşteriler arasında bilgi akışını sağlamak isteyen şirketler. Saha çalışanlarının nerede olduğunu ve hangi işle meşgul olduklarını anlık takip etmek isteyen şirketler için idealdir. Sorunun cevabını daha net görmenizi sağlamak için yeniden maddeleştirmeye başvuralım:

 • Sahada ekibi olan ve onlara görevler atayan, görevleri takip etmek isteyen firmalar.
 • Sahadaki ekibine verdiği işlerin nerede ve ne zaman yapıldığını kontrol etmek isteyen firmalar.
 • Ekibinin bulunduğu yeri gerçek zamanlı olarak interaktif harita üzerinden izlemek isteyen firmalar.
 • Sahadaki ekipleri aracılığıyla operasyonlarını yürütenler.
 • Teknik servis, internet ve kablolu TV hizmet sağlayıcıları, temizlik hizmetleri, asansör bakım hizmetleri, kombi bakım hizmetleri, su tesisatları, peyzaj bakım hizmetleri, boya badana hizmetleri, ilaçlama hizmetleri, halı yıkama sektörleri başta olmak üzere saha ekibi olan tüm firmalar.

Kombi, elektronik cihazlar ya da beyaz eşya gibi teknik servis hizmeti veren işletmelerin, müşteri bilgilerini dijital ortamda tutmaları operasyonel süreçleri hızlandırıp kolaylaştırır.

Raporlama yapabilmek, müşterilerin servis talebi oluşturmasını sağlamak ya da daha önce hizmet verilen müşterilerle ilgili bilgilere ulaşmak için ofis programları kullanmak veya defter tutmak çok büyük bir zaman ve iş gücü kaybına neden olabilir.

Montaj, tamir ve düzenli bakım işlemlerinizi daha iyi planlayın

Hemen kayıt olun, işinizi bir üst seviyeye çıkartın