En iyi 10 iş Takip Programı (2024 Güncel)

Sizde işletmeniz için en iyi iş takip programı mı arıyorsunuz? Bu yazımızda sizlerle en iyi 10 ücretsiz iş takip programını paylaşacağız. İşletmenize en uygun olanını seçebilmeniz için özelliklerini ve fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz.
iş takip programı

İçindekiler Tablosu

En İyi iş Takip Programı Nasıl Olmalı?

En iyi iş takip programı hangisi diye sorulduğunda farklı sonuçlar elde edebilirsiniz. Ancak her işletmenin ihtiyacı farklı olduğu için bu soruya standart bir cevap almamız mümkün değildir. Elimizden geldiği kadardıyla farklı ihtiyaçları karşılayan ve piyasada yaygın olup pek çok işletme tarafından kullanılan en iyi iş takip programlarını seçmeye çalıştık.

İş Takip Programı Nedir?

Görev yönetimi uygulamaları, bireylerin ve ekiplerin görevleri verimli bir şekilde organize etmelerine, takip etmelerine ve tamamlamalarına yardımcı olmak için tasarlanmış dijital araçlardır. Bu uygulamalar üretkenliği ve işbirliğini artıracak çeşitli özelliklerle birlikte gelir. Görev yönetimi uygulamalarının bazı ortak avantajları şunlardır:

Organizasyon ve Yapı:

Merkezi Görev Listeleri: Görev yönetimi uygulamaları, görevlerin listelenmesi ve düzenlenmesi için merkezi bir alan sağlayarak sorumlulukların net bir şekilde gözden geçirilmesini sağlar.


Verimli Zaman Yönetimi:

 1. Önceliklendirme: Kullanıcılar, aciliyet veya önem temelinde görevleri önceliklendirebilir, böylece yüksek öncelikli öğelere odaklanmalarına ve zamanlarını etkili bir şekilde yönetmelerine yardımcı olabilir.
 2. Son Tarihler ve Son Tarihler: Zamanında tamamlanmasını sağlamak ve ertelemeyi önlemek için görevler için son tarihler belirleyin.
  İşbirliği ve İletişim:

Ekip İşbirliği:

Birçok görev yönetimi uygulaması ekip üyeleri arasındaki işbirliğini kolaylaştırır. Görevlerin, yorumların ve dosyaların paylaşılmasına olanak tanıyarak daha iyi iletişim ve ekip çalışmasını teşvik ederler.

 1. Gerçek Zamanlı Güncellemeler: Ekip üyeleri görev ilerlemesi, değişiklikler veya önemli bilgiler hakkında gerçek zamanlı güncellemeler alarak şeffaflığı ve koordinasyonu artırabilir.
 2. Esneklik ve uyarlanabilirlik: Özelleştirme: Görev yönetimi uygulamaları genellikle kullanıcıların iş akışlarını, etiketleri ve kategorileri özelleştirmesine olanak tanıyarak uygulamayı kullanıcının veya ekibin benzersiz ihtiyaçlarına ve süreçlerine uyarlar.

Hangi iş Takip Programı, Ne Kadar İyi?

Günümüz dünyasında iş takip programları sayesinde iş süreçlerini otomatik hale getirmek ve insan kaynağını en verimli bir şekilde yönetmek çok kolay bir hâl aldı. İş takip programı doğru bir şekilde kullanıldığında, işletmenize sağlayacağı avantajlar bir hayli fazladır.

Peki, bu hizmeti sunan şirketler içerisinde hangi şirket hangi özelliği ile yer almakta, hangi şirketler daha büyük avantajlar sağlamaktadır? Gelin yazının devamında da bu şirketleri incelemeye çalışalım.

Sapiyon

https://sapiyon.com/

Basit, sade, kullanışlı, günlük bazında yüksek miktarda iş emri oluşturmak isteyenler ve iş emri içerisinde müşteri bilgileri gerektirenler için ideal bir iş takip programı.

Sapiyon ile saha çalışanlarınızı, iş programlarınızı, müşteri bilgilerinizi, depolarınızı ve gelir giderlerinizi düzenli bir şekilde organize edebilirsiniz.

Saha ekibinizi tercih ettikleri şekilde destekleyip, yapılacak hizmet ile ilgili tüm bilgileri eksiksiz olacak şekilde ulaştırabilirsiniz. Ofisten daha az bilgi istemelerini ve sorunları daha hızlı bir şekilde çözmelerini sağlayabilirsiniz.

Sapiyon, bir iş takip programından isteyeceğiniz temel iki faktör olan sadelik ve işlevsellik bulgularını bünyesinde barındırır. Bu bulgular sayesinde kullanıcılarının işini görecek kadar işlevsel olup kullanıcılarını korkutacak kadar da karışık değildir.

Saha işlerinizi ve çalışanlarınızı daha etkili yönetebilmeniz için Sapiyon; işletmenizi başarıyla yönetebilmeniz için gereken tüm özellikleri sunmaktadır:

 • İş emri oluşturma: Saha çalışanlarınıza iş emirleri atayabilir ve durumlarını takip edebilirsiniz.
 • Keşif ve iş talepleri: Keşif oluşturabilir ya da müşterilerinizden iş talepleri alabilirsiniz.
 • Teklifler: Profesyonel teklif oluşturabilir, pdf formatında çıktı alabilir isterseniz whatsapp’ta paylaşabilirsiniz.
 • Faturalar: Tamamlanan işlerini faturaya dönüştürabilir ve durumlarını kolayca takip edebilirsiniz. Kullandığınız ön muhasebe programı ile entegrasyon yapabilirsiniz.
 • NPS (Net Tavsiye Skoru): Tamamlanan işleriniz hakkında müşterilerinizden geri bildirimler alarak hizmet kalitenizi artırabilirsiniz.
 • Müşteri yönetimi: İşletmenizin ihtiyacına göre müşteri bilgilerini özelleştirebilirsiniz, gelecek / geçmiş randevularına ve kullanılan malzemelere istediğiniz zaman ve istediğiniz yerden ulaşabilirsiniz.
 • Çalışan yönetimi: Çalışanlarınızın günlük, haftalık ve aylık olarak yapacak işlerinizi planlayabilir ve verimliliğini artırabilirsiniz.
 • Ürünler ve hizmetler: Her bir çalışanınız için ayrı ayrı depo oluşturabilir ve tüm giriş çıkışları kontrol edebilirsiniz.

Kısacası sahada çalışanları bulunan ve çalışanlarına görev ataması yapmak isteyen tüm firmalar için idealdir. Sapiyon ile neler yapabileceğinizi ve özelliklerini işletmenize nasıl uyarlayabileceğinizi öğrenmek için 14 gün boyunca kredi kartı gerekmeden ücretsiz deneyebilirsiniz.

Ayrıca Google Play ve App Store’dan temin edip cep telefonu, tablet ya da bilgisayarınızdan çalışmalarınızı yönetebilirsiniz.

Evet, şimdi uluslararası iş takip programı hizmeti sağlayıcılarının genel özelliklerine birlikte bakalım.

Notion

https://www.notion.so/

Proje ve takım bazlı işler için mesajlaşma, not tutma, döküman saklama ve projelerinizi kolay yönetebilmeniz için pek çok diğer araçlar sunar. Ayrıca sınırlı özellikleriyle ücretsiz kullanmak isteyenler için ideal bir iş takip programı olarak karşımıza çıkmaktadır.

notionso

Notion gelecek vaat eden bir görev yönetim uygulaması olup kişiselleştirme imkânlarıyla kullanıcılarına iş akışlarını istedikleri gibi şekillendirmenin kolay bir yöntemini sunar

Kişisel verimliliğinizi artırmanız ve herhangi bir görevi sorunsuz bir şekilde yönetmeniz için ihtiyacınız olan tüm özellikleri bünyesinde barındırır.

Notion, ücretsiz ve Premium olmak üzere iki çeşit fiyatlandırmaya sahiptir. Premium planını aylık 4 USD gibi bir ücret ödeyerek kullanabilirsiniz.

Todoist

https://todoist.com/

Karmaşıklardan uzak, klasik bir yapıyı sahip, genel olarak bireysel görevler için ve kısıtlı özellikleriyle ücretsiz kullanmak isteyenlerin tercih edebileceği bir iş takip programı.

Klasik bir tasarım etrafında oluşturulmuş basit, gösterişsiz bir kullanım ekranına sahiptir. Bu görev izleme yazılımı, son zamanlarda ekipler halinde genişlemiş ve küçük işletme ihtiyaçlarına göre uyarlanmış olsalar da, bireyler için harikadır.

Ancak, bir göreve birden çok kişiyi atayamayacağınız için ekip yönetimi söz konusu olduğunda yetersiz kalan bir yapısı bulunur.

Sınırlı özellikleri ile 5 kullanıcı ve 80 projeye kadar ücretsiz olup, sonrasında ise Premium paketi kullanıcı başı ayda 3 dolar ve Business paketi kullanıcı başı ayda 5 dolar olarak fiyatlandırılmaktadır.

Any.do

https://www.any.do/

Yapılacaklar işler listesini bugün, yarın ve yaklaşan olarak etiketler. Tamamlamanız gereken görevlere hızlı bir genel bakışı sağlayan karmaşıklardan uzak bir iş takip programı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Diğer görev veya proje yönetimi yazılımlarından farklı bir yazılıma sahip olarak Any. Do, etkinliklerinizin ve görevlerinizin nasıl birbirine uyduğunu görmenize yardımcı olacak bir sezgisel takvime de sahiptir. Bu görev yönetimi çözümü sayesinde görevleri organize edebilir ve iş akışınızı son tarihe veya kategoriye göre filtreleyebilirsiniz.

Bu yazılımın dezavantajı da bulunmaktadır. Bu da ücretsiz bir sürümünün olmamasıdır. Kullanıcı başına aylık 2,99 Dolara kadar faydalanabilirsiniz.

Trello

https://trello.com

Yapılacaklar işler listesini kanban şekline gösteren ve pek çok entegrasyon sağlayan iş takip programı trello’yu kişisel ve kurumsal işleriniz için değerlendirebilirsiniz.

İş yükü akışını Trello’nun büyük çizelgelerine gerek bırakmayacak bir şekilde düzenleyen Kanban paneli, yönetim konusunda sadelik arayanların tercihi olacak bir şekilde düzenlenmiştir. Hızlı kurulumu sonrası olayları hemen ele almanıza olanak sağlar.

Fiyatlandırma noktasında başlangıç seviyesi ücretsiz olup aylık 9.99 Dolarlık Business planı ve 20.83 Dolarlık Enterprise planları mevcuttur.

Hi Task

https://hitask.com/

Tüm gelişmeleri tek bir ekranda görmek isteyen, proje ve ekip bazlı çalışanlar için güzel bir iş takip programı.

Bu yönetim çözümünde görevler ve projeler önde ve merkezde olacak şekilde konumlandırılmıştır. Merkezi gösterge panosu tüm görevlerinizi içerir ve son tarih, proje veya ekibe göre düzenlenebilir.

Ekip arkadaşlarınızın listesini sağ tarafta görebilir ve görevleri merkezi görev alanından ekip üyelerinize otomatik olarak sürükleyebilirsiniz. Bu işlemden sonra her takım arkadaşınıza görev atanır ve onlar iş akışlarının bir parçası haline gelir.

HiTask uygulaması sınırlı özellikleri ile 5 kullanıcıya kadar ücretsiz olup sonrasında ise Team paketi kullanıcı başı ayda 5 dolar ve Enterprise paketi kullanıcı başı ayda 20 dolar olarak ücretlendirilmektedir.

Asana

https://asana.com/

Ücretsiz paketi içerisinde pek çok özellik barındıran, proje ve takım bazlı işler için ideal bir iş takip programı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Şirket içerisinde bulunan genel görevlerden tutun günlük rutin hareketlere kadar her şeyi organize etmenize yardımcı bir uygulamadır. Böylece ekibinizin öncelikler ve sorumluluklar hakkında daha net bir görüşü olur ve siz de üzerinde çalıştıkları konuları gerçek zamanlı olarak takip edebilirsiniz.

Fiyatlandırması üç seçenek olacak şekilde ayarlanmıştır: Ücretsiz, Premium ve Business. Premium plan kullanıcı başına ayda 10.99 Dolar fiyatlandırmasına sahipken Enterprise planı ise 24.99 Dolar olacak şekilde fiyatlandırılmıştır.

Monday.com

https://monday.com/

Hemen hemen her modülü özelleştirilebilen proje bazlı işler için ideal bir iş takip programı olan monday.com’un en büyük dezavantajı ücretsiz paketinin olmamasıdır.

Monday.com, işbirliğini ve proje yönetimini kolaylaştıran çok yönlü bir çalışma işletim sistemidir. İşte Monday.com’u kullanmanın faydaları:

Sezgisel Görsel Planlama: Monday.com, projeleri planlayabileceğiniz, takip edebileceğiniz ve yönetebileceğiniz görsel olarak sezgisel bir platform sağlar. Özelleştirilebilir panolar ve zaman çizelgeleri görevleri ve iş akışlarını düzenlemeyi kolaylaştırır.

Verimli Görev Yönetimi: Görev atama, son tarihler ve öncelik ayarları gibi özelliklerle görev yönetiminizi kolaylaştırın. Görsel ipuçları ve durum güncellemeleri herkesin aynı fikirde olmasını sağlar.

İşbirliğine Dayalı Çalışma Alanları: İşbirliğine dayalı çalışma alanları yaratarak ekip çalışmasını teşvik edin. Bilgileri, güncellemeleri ve dosyaları gerçek zamanlı olarak paylaşarak iletişimi geliştirin ve herkesin uyum içinde olmasını sağlayın.

Özelleştirilebilir İş Akışları: Monday.com’u benzersiz iş akışınıza uyacak şekilde uyarlayın. İster çevik, ister şelale, ister hibrit proje yönetimi yaklaşımını kullanıyor olun, platform ihtiyaçlarınıza uyum sağlar.

Üretkenlik için Otomasyon: Otomasyonla verimliliği artırın. Monday.com, tekrarlanan görevleri otomatikleştirmenize, bildirimleri ayarlamanıza ve tetikleyiciler oluşturmanıza olanak tanıyarak manuel iş yükünü azaltır ve hataları en aza indirir.

Entegrasyon Yetenekleri: Monday.com’u kullandığınız diğer önemli araç ve uygulamalara bağlayın. Sorunsuz bir çalışma ortamı oluşturmak için iletişim platformları, takvimler ve dosya paylaşım hizmetleriyle entegre olun.

Gerçek Zamanlı İşbirliği: Ekip üyelerinin fiziksel konumlarından bağımsız olarak projeler üzerinde birlikte çalışmasına olanak tanıyan gerçek zamanlı işbirliğinin keyfini çıkarın. Bu, esnekliği artırır ve herkesin en son güncellemelere erişmesini sağlar.

Analitik ve Raporlama: Yerleşik analitikle ekibinizin performansına ilişkin öngörüler elde edin. Süreçlerinizi sürekli olarak iyileştirmek için ilerlemeyi izleyin, darboğazları belirleyin ve veriye dayalı kararlar alın.

Mobil Erişilebilirlik: Monday.com’un mobil uygulamasıyla hareket halindeyken bağlantıda kalın. Görevlerinize erişin ve bunları yönetin, ekibinizle işbirliği yapın ve masanızda olmadığınızda bile gelişmelerden haberdar olun.

Monday.com işbirliğini geliştirmek, proje yönetimini kolaylaştırmak ve genel üretkenliği artırmak için tasarlanmış kapsamlı bir çalışma işletim sistemidir. Kullanıcı dostu arayüzü ve özelleştirilebilir özellikleri, onu her büyüklükteki ekip için güçlü bir araç haline getiriyor.

Bireysel, temel, standart ve pro olmak üzere dört farklı planlamaları bulunmaktadır. Bu planlamalarının ücretlendirmesi aynı sırasıyla ayda 8, 10 ve 16 Dolar olarak belirlenmiştir.

Wrike

https://www.wrike.com/

Proje ve ekip bazlı işler için gantt çizelgeleri, takvim araçlarını sunan ve ücretsiz paketi barındıran güzel bir iş takip programı.

Kapsamlı ve çok yönlü bir platform olan Wrike, çalışanların şeffaf bir şekilde iş birliği yapmasına ve iletişimlerini sağlamasına yardımcı olur. Ancak bu uygulamayı kullanırken fikirleriniz arasında kendinizi boğulmuş hissedebilirsiniz. Çünkü fikirleri not etmek için zihin haritaları veya not defterleri bulunmuyor.

Wrike uygulaması sınırlı özellikleri ile 5 kullanıcıya kadar ücretsiz olup sonrasında ise Professional paketi kullanıcı başı ayda 9,80 dolar ve Business paketi kullanıcı başı ayda 24,80 dolar olarak ücretlendirilmektedir.

Basecamp

https://basecamp.com/

En eski iş takip programlarından biri olan basecamp proje bazlı ve ekip işleri için ideal bir iş takip programı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bu uygulama önemli görevleri üç kategoriye ayıran ve bunları tek bir tabloda gösteren bir yazılıma sahiptir. İlk bölüm “Karargâh Merkezi” bölümüdür. İkincisi “Takımlar” bölümüdür.

Aynı takımdaki insanlar burada iletişim kuruyor ve koordine ediliyor. Son olarak, farklı ekip üyelerinin bir projeyi tamamlamak için birlikte çalışabilecekleri “proje” bölümü bulunmaktadır.

Burada insanlar görevleri paylaşabilir ve baştan sona projenin her adımını izleyebilir. Aylık 99 Dolar bir ücreti bulunmaktadır.

Sonuç Olarak Hangi iş Takip Programını Seçmelisiniz?

Bunca şirket arasında kendinize en uygun hizmet vereni seçmek sizin için zorlayıcı bir süreç olabilir. Bu yazı içerisinde sizleri elimizden geldiğince bilgilendirmeye çalıştık.

Verilen bilgilere dayanarak ihtiyaç ve isteklerinizle örtüşen programı seçmek sizin için en doğrusu olacaktır.

Montaj, tamir ve düzenli bakım işlemlerinizi daha iyi planlayın

Hemen kayıt olun, işinizi bir üst seviyeye çıkartın